بعد از تلاش‌های ناموفقم برای گرفتن سربازی از دانشگاه شریف و IPM و ستاد علوم شناختی بالاخره به صورت عادی درخواست اعزام به خدمت سربازی دادم. البته با یک پادگان ارتش در تهران صحبت کردم که منو برای یگان بگیرن که احتمالا جور میشه. ۱ اسفند اعزامم هست و من آموزشی رو تو پدافند آجا مشهد افتادم. ناراحتم؟ در کل نه. سه جا خیلی ناراحت شدم. وقتی فهمیدم IPM فقط سرباز نخبه میخواد، وقتی بعد از کلی پیگیری فهمیدم ستاد علوم شناختی فقط پست داک میگیره و بعد از اینکه فهمیدم شریف تنها فارغ التحصیل‌های خودش رو میخواد.

روزی هم که وسایلم رو توی سوله جمع کردم و فرداش که با بچه‌ها خداحافظی کردم حس بدی داشتم. موقع رفتن خاطرات از ذهنم مرور می‌شد من تو این یک سال دوستان خوبی پیدا کردم. و به تک تک تون افتخار میکنم. به سربازی هم به دید اذیت کردن‌های بیشن پاشو، رژه رفتن، صبح زود پاشدن، دستشویی شستن، نماز خوندن و روزه گرفتن اجباری، تحمل سرمای زیاد بالای برجک، کم خوابی، تحقیر نگاه نمیکنم. من کارشناسی تو زاهدان درس خوندم، و اهل سفر، کوهپیمایی و طبعیت گردی هستم. این موارد بیشتر منو خوشحال میکنم و هیجان انگیز هست تا ناراحت‌کننده. مشکل من با این هست که باید دو سال کار وقتم رو تلف کنم. کاش میتونستم تو این دوسال برم یه دوره MBA ببینم. کاش میتونستم تو تحلیل داده عمیق‌تر بشم یا اینکه تجربه کار عملی داشته باشم.

حالا هم به سربازی به دید یک سفر نگاه میکنم. انگار که به یک مدرسه در نپال یا تبت پول دادم که توی یک دوره خود آگاهی شرکت کنم. تو این مدرسه آدما صبح زود تو سرما بلند میشن، باید دوش آب سرد بگیرن، پخت و پز و شتستشو با خودشون هست، همه یک لباس هستن و مو ها هم باید کوتاه بشه. دسترسی به موبایل و اینترنت وجود نداره، حرکت‌های فیزیکی خواصی باید بریم، اعمال عبادی وجود داره، باید روزه بگیری و خب چی بهتر از کسب این تجربه. دوست دارم این مدرسه زودتر شروع بشه. شک ندارم سریع میگذره. مثل خنک شدن یک چای تا به خودت میای میبینی تموم شده. دیگه از سردرگرمی در میای اینکه صبر کنی تا نخبه بشی، اپلای کنی، برای رفتن راحت بتونی پاسپورت بگیری.

بعدش تو ذهنم هست بلافاصله پاسپورت بگیرم، و یک سفر مثلا برم ترکیه، شاید با دوچرخه شاید هم با هیچهایک و برم و برای اولین بار خارج از ایرانو ببینم. حتما هم کوچسرفینگی. خدا رو چه دیدی شایدم واقعا یک دوره خودآگاهی تر شرق آسیا ثبت نام کردم :))

سوالات متداول در پردازش سیگنال مغزی EEG

توصیه های کوتاه برای روند دفاع از کارشناسی ارشد

سربازی بعد از دوره ارشد

روش علمی چیست؟

درست کردن غذا وقتی وقتِ کمی داریم

چگونه برای مقاله علمی مقدمه بنویسیم؟

پایان نامه ارشد در مورد تابع پاسخ زمانی یا TRF

سربازی ,دوره ,مدرسه ,میکنم ,رفتن ,فهمیدم ,علوم شناختی ,ستاد علوم
مشخصات
آخرین جستجو ها